Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO ZAWIESIŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ W 2008 ROKU. NIE REALIZUJEMY JUŻ ŻADNYCH ZAMÓWIEŃ.

ZADBAJ O OCZY

Moja babcia opowiadała, że w czasach młodości jej babci kobiety przekazywały dziewczętom tajemnice, co powinny robić, by podobać się mężczyznom.

Uważały, że nic tak nie przyciąga wzroku mężczyzny jak promienny blask w oczach kobiety.
Kiedy wybranek spojrzy w takie oczy, nie będzie już widział niczego więcej, ani stroju, ani fryzury... Pogrąży się w nich jak w studni...
Kiedy więc panny wybierały się na bal lub na spotkanie, po którym wiele sobie obiecywały, dbały przede wszystkim o zapewnienie oczom owego magicznego blasku.
Czasem posuwano się nawet do stosowania magicznych środków.
Najczęściej jednak stosowano opaski na oczy.
Po zakończeniu przygotowań, osłaniano oczy opaską z czarnego aksamitu lub jedwabiu i pozwalano sobie na choćby krótką drzemkę. Pozwalało to całemu organizmowi się zrelaksować, odprężyć, a oczom przywrócić blask.
Jeśli była możliwość skorzystania z porady zielarza stosowano nie zwykłe opaski, ale ziołowe poduszeczki na oczy.
Zioła intensyfikowały efekt, a poprzez aromatoterapeutyczne działanie wpływały harmonizująco na cały organizm. Dodatkowo ciężar ziołowej poduszeczki, powodując lekki nacisk na mięśnie wokół oczu sprzyja ich odprężeniu, dzięki czemu likwiduje drobne zmarszczki. Przy regularnym stosowaniu pozwala także odprężyć się mięśniom gałki ocznej, co ma znaczny wpływ na ostrość widzenia i szybko usuwa zmęczenie oczu.
Jak wielką ulgę i pomoc zmęczonym oczom i w naszych czasach mogą przynieść te proste metody, możemy sprawdzić sami. Ziołowe poduszeczki Biodoktor pojawiły się w aptekach i sklepach zielarskich.
Dziś nie są wykorzystywane wyłącznie przy specjalnych okazjach, ale coraz częściej stanowią nieodzowny dodatek do komputera, są używane po dłuższym czytaniu, oglądaniu telewizji, albo po prostu wtedy, gdy czujemy, że oczy zaczynają być zmęczone. Wystarczy nawet parę minut kilka razy dziennie tej dobroczynnej ciemności dla oczu, by odwdzięczyły się nam dobrym wzrokiem i pięknym wyglądem. Jeśli jeszcze uda nam się wygospodarować parę minut na wykonanie kilku prostych ćwiczeń przed osłonięciem oczu poduszeczką, a chwili relaksu nie zepsujemy sobie myśleniem o problemach, lecz pozwolimy wyobraźni powędrować w świat piękna i marzeń - efekt będzie natychmiast zauważalny.
Kiedy mamy zmęczone nogi, wiemy, że trzeba usiąść i dać im odpocząć.
Kiedy mamy zmęczone oczy, mówimy „nie mogę już czytać, bolą mnie oczy” i ...włączamy telewizor.
Może warto pamiętać o radach naszych babć i zadbać o oczy, które wszak wszystko o nas mówią...
Jakie ćwiczenia połączyć ze stosowaniem poduszeczki ziołowej, aby szybko uzyskać efekt relaksu i regeneracji wzroku:
1. Zrób kilka kolistych ruchów ramionami, kręcąc 4 razy do przodu – 4 razy do tyłu.
2. Odpręż szyję rysując ciemieniem jak największe kółeczka. Kręć głową kilka razy w jedną, potem w drugą stronę wyciągając szyję.
3. Popatrz jak najdalej w lewo. Najpierw skieruj w tę stronę oczy, potem głowę i na końcu całe ciało. Zrób głęboki wdech – wydech, pomrugaj kilkakrotnie. Potem powtórz ćwiczenie sięgając wzrokiem jak najdalej w prawo. Całość powtórz kilkakrotnie.
4. Zrób głęboki wdech. Mocno zmruż oczy, zaciśnij zęby, napnij mięśnie twarzy. Zatrzymując powietrze nachyl się na 3-5 sekund. Gdy podniesiesz głowę z powrotem do góry zrób wydech, otwórz szeroko oczy i usta, pomrugaj, poruszaj oczami, zrób kilka oddechów – doczekaj się całkowitego odprężenia oczu. Powtórz to ćwiczenie 5 razy.
5. Popatrz 5 razy przemiennie na czubek nosa – na horyzont, narysuj oczami 4 duże kółeczka w jedną, potem w drugą stronę.
6. Pomrugaj kilkakrotnie, opuść głowę w dół i pokołysz nią jak słoń, gdy kołysze trąbą.
7. Podstaw zamknięte powieki promieniom słońca. Delikatnie dotykając palcami czoła, brwi, twarzy (zwłaszcza wokół ust), powiek (szczególnie dolnych) zlikwiduj wszystkie napięcia. Poruszaj oczami mając nadal zamknięte powieki tak, żeby pojawiło się wrażenie, że oczy stają się ciężkie, miękkie i wypełnione światłem.
8. Przy wdechu podnieś głowę nieco do góry, wyobraź sobie, że wciągasz oczy do środka głowy, przy wydechu opuść w dół, pozwól im wypłynąć na zewnątrz. Powtarzaj to ćwiczenie tak długo, jak długo będzie Ci sprawiało przyjemność. Uczucie ciepła z tyłu gałki ocznej i wrażenie nasycenia światłem oczu i całej głowy pomoże osiągnąć głębokie odprężenie i stopniowo pozbyć się światłowstrętu, dolegliwości towarzyszącej większości chorób oczu.
9. Usiądź wygodnie lub połóż się i nałóż poduszeczkę Biodoktor na oczy tak, żeby całkiem wyeliminować światło. Pozwól sobie na kilka minut relaksu. Przenieś uwagę na swój oddech i rytm bicia serca. Pozwól oczom zanurzać się coraz głębiej w czarnej przestrzeni. Głęboka czerń jest świadectwem pełnego odpoczynku i wyciszenia. Im głębszy relaks, tym głębsza czerń powstanie przed oczami.
10. Gdy odpoczniesz, zdejmij opaskę i kilkakrotnie poruszaj brwiami i mięśniami twarzy.
11. Otwierając oczy postaraj się jak najdłużej utrzymywać stan odprężenia.
Sprzedaż wysyłkowa Poduszeczek Ziołowych:
Szkoła Widzenia
Hetmańska 14
30-528 Kraków
0-12/656 16 52,
0-602/235 979
e-mail:akasha@akasha.com.pl
http://www.akasha.com.pl

Siergiej Litwinow
trener wizjonetyki
współautor książki „Widzę bez okularów”
Siergiej Litwinow