Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO ZAWIESIŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ W 2008 ROKU. NIE REALIZUJEMY JUŻ ŻADNYCH ZAMÓWIEŃ.

MASALA

MASALA

1.10.2002 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu. W Polsce świętujemy go po raz czwarty. Z tej okazji w Warszawie odbyło się otwarcie nowego wegetariańskiego cafe baru „Masala”, który znalazł swe miejsce przy ulicy Hożej 62. Podczas inauguracji wydanych zostało około 300 (!) darmowych porcji. Serwowano m.in. pierożki pikantne, surówkę z kapusty pekińskiej, calzone ze szpinakiem i kuleczki warzywne. Po degustacji studenci archeologii zaprezentowali pokaz slajdów z podróży po południowych Indiach. Towarzyszyła mu oryginalna muzyka zarejestrowana podczas podróży. Szczególną uwagę przyciągały unikalne fotografie starożytnych świątyń oraz uchwycone przez obiektyw sceny z życia zwyczajnych ludzi (z których większość to tradycyjni wegetarianie). Na imprezie został zrealizowany materiał filmowy TV Polsat propagujący wegetarianizm.
Masala oznacza mieszankę – zarówno herbat, pomysłów jak i przypraw. W zależności od kompozycji i kolejności wrzucania do potraw otrzymujemy różnorodne, bardzo smacznie dania.
Na co dzień w „Masali” serwowane są dania wegetariańskie i wegańskie oraz różnorodne herbaty parzone w glinianych czajniczkach.
Przewidziana jest kontynuacja spotkań propagujących wegetarianizm, obronę praw zwierząt, naukę gotowania prostych potraw itp. W grudniu zapraszamy na wegetariańską Wigilię, przy 12 potrawach.
Zachęcamy wszystkich zarówno do odwiedzenia „Masali” jak również do współpracy w organizowaniu spotkań i wystaw.
„Masala”, ul. Hoża 62, Warszawa
www.matahari.most.org.pl
e-mail: veggie@poczta.onet.pl
tel. 0 609 251 937, tel./fax: 620 98 29

Do obchodów Międzynarodowego Dnia Wegetarianizmu przyłączył się również VegeBar MATA HARI ul. Nowy Świat 52 w Warszawie oferując w tym dniu darmowe słodycze.