Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO ZAWIESIŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ W 2008 ROKU. NIE REALIZUJEMY JUŻ ŻADNYCH ZAMÓWIEŃ.

Dlaczego Polska powinna wprowadzić zakaz importu i handlu produktami z fok? 3.3.2008

Za około miesiąc po raz kolejny rozpocznie się największa rzeź morskich ssaków na świecie. W Kanadzie, ponoć cywilizowanym kraju, zacznie się „wyścig”, mający na celu jak najszybsze zabicie ok. 300.000 fok – głównie bezbronnych szczeniąt fok grenlandzkich i kapturowych!

Fundacja VIVA!, Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” oraz Stowarzyszenie EMPATIA zapraszają przedstawicieli mediów na spotkanie z panią Ericką Ceballos z Kanady – jedną z głównych organizatorek kampanii na rzecz powstrzymania zabijania fok dla futer.

Konferencja odbędzie się 3 marca br., w Klubie Biosfeera przy Al. Niepodległości 80 (wejście od ul. Odyńca). Rozpocznie się o godzinie 11:00. Przewidywany maksymalny czas trwania – ok. 30 minut (prezentacje + odpowiedzi na pytania). Po konferencji będzie możliwość przeprowadzenia wywiadów indywidualnych. Konferencja prowadzona będzie w języku angielskim, jednak organizatorzy zapewniają tłumaczenie prezentacji, a w razie potrzeby także pytań i odpowiedzi (wywiady można także przeprowadzać po hiszpańsku).

Główne zagadnienia, które zostaną przedstawione podczas konferencji:
- Skala, cele i metody polowań na foki w Kanadzie
- Dlaczego organizacje praw zwierząt wspólnie z przyrodnikami sprzeciwiają się temu procederowi?
- Główne zasady i cele trwającej obecnie międzynarodowej kampanii przeciw komercyjnemu zabijaniu fok.
- Aktualne wyniki kampanii w Europie.
- Jakie działania były, są i będą prowadzone w Polsce?

Sylwetka gościa: Ericka Ceballos – koordynatorka międzynarodowej kampanii na rzecz zakazu importu z Kanady produktów z fok, prowadzonej przez stowarzyszenie przeciwdziałające okrucieństwu wobec zwierząt CATCA (Campaigns Against the Cruelty to Animals). Współzałożycielka Asociacion Mexicana Por Los Derechos De Los Animales, dyrektorka Western Canada Anti Sealing Coalition, dyrektorka Coalition For No Whales In Captivity, koordynatorka programu edukacyjnego Canadian Marine Environmental Protection Society. W przeszłości także założycielka i prezydent Asociacion Yucateca Por Los Derechos de Los Animales. Barwna postać światowego ruchu na rzecz morskich ssaków, potrafiąca łączyć wysiłki ruchu praw zwierząt i organizacji działających na polu ochrony przyrody.

Do tej pory zakaz sprowadzania i handlu produktami z fok z Kanady wprowadziły już co najmniej następujące kraje: USA, Meksyk, Chorwacja, Belgia, Holandia, Słowenia, Węgry, a od 19 stycznia br. także Litwa. Przygotowania do wprowadzenia zakazów trwają co najmniej w następujących państwach europejskich: Włochy, Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Francja, Luksemburg. O wprowadzenie tych zakazów w całej Wspólnocie apeluje od dawna Parlament Europejski i sprawa rozpatrywana jest przez Komisję Europejską. A co na to Polska?

Serdecznie zapraszamy na konferencję!
Dariusz Gzyra (Empatia), Andrzej Kepel (Salamandra), Cezary Wyszyński (Viva!)

Dodatkowych informacji dotyczących konferencji udziela:
Cezary Wyszyński (tel: +48 502 279 920)